Letom svetom

Na tejto stránke budem uverejňovať fotky jedál, ktoré sa mi podarilo ochutnať na mojich potulkách svetom.
Hneď na začatiok by som Vám chcela predstaviť raňajky, ktoré som mala v ďalekej Amerike v štáte Florida. Rozmýšľam či sa Vám mám zdôveriť s pocitmi, ktoré som prežívala, keď som vstúpila do tejto reštaurácie. Teraz ma dokonca mrzí, že som tú reštauráciu neodfotila. Tá fotka by slúžila ako varovanie Vám všetkým v prípade ak by ste sa náchadzali v danej lokalite a chceli by ste si dať typické americké raňajky.
A prečo tak negatívne? Hneď po vstupe do reštaurácie ma "pohladkal" po nose divný zápach. Možno sa pýtate prečo som sa hneď nezvrtla a neodišla. Odpoveď je jednoduchá mali sme za sebou niekoľko stoviek kilometrov, unavení a vyhladovani sme nemali chuť v to ráno hladať niečo iné. To bola asi zásadna chyba. Ale ako sa hovorí človek sa učí na svojich vlastných chybách. A keby nevidím tak neverím. Myslela by som si, že len nejaký neprajník preháňa alebo je príliš rozmaznaný jesť v takýchto podnikoch, keďže to nebola 3 a viac hviezdičková reštaurácia a ceny raňajok sa pohybovali okolo 10 dolárov. Hneď po divnom zápachu ma prekvapili čašníčky, ktoré mali zaujímavu rovnošatu. Pyžamové nohavice a tričko vek okolo 50tky. Niezeby som mala niečo proti starším dámam, ale keď človek obsluhuje v reštaurácii mal by myslieť na to aby sa prezliekol zo svojho nočného úboru predtým ako nastúpi do práce. Takisto by mi neprekážalo a myslím si, že ani ostatným nie keby sa v reštaurácii občas vyvetralo, vytepoval by sa koberec a obnovilo by sa zariadenie jedálne. Veď si predsa my zákaznici zaslúžime príjemne prostredie a servis za to čo platíme.

French toast with scrambled eggs (Francúzsky opekaný chlieb s miešanými vajíčkami)

Pancakes with scrambled eggs (Americké palacinky s miešanými vajíčkami)

A teraz trošku z iného rožka...
Toto jedlo sme mali v indickom rýchlom občerstvení v New Yorku. Je to indická placka nazývana paratha s hovädzím mäsom a cibuľou.
Toto jedlo sme ochutnali v typickej americkej reštaurácii. Samozrejme ku všetkému sa podávajú hranolky. Ak by sme si ich však odmysleli jedlo bolo naozaj chutné.
Chicken wrap with french fries (Kuracie mäso v placke nazývanej tortila s hranolkami)